Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 19:52
 
17 ayrı hırsızlıktan aranıyordu
Polis, 17 ayrı hırsızlık olayının faili olduğu gerekçesiyle hakkında 22 yıl mahkûmiyet...
ASAYİŞ Haberi
17 ayrı hırsızlıktan aranıyordu

Polis, 17 ayrı hırsızlık olayının faili olduğu gerekçesiyle hakkında 22 yıl mahkûmiyet kararı olan azılı hırsızı yakaladı. Polisin günlük operasyonlarında ayrıca, kumar oynayanlar  ve oynatan ile çok sayıda uyuşturucu madde, silah, cep telefonu ve motosiklet hırsızlarını yakaladı. Malatya Emniyet Müdürlüğünün konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda,

Toplam 10 şahıstan;

· 28,58 gr kanobiyonit uyuşturucu

· 43 adet Uyuşturucu Hap

· 14.71 gr Metanfetamin

· 3.40 gr uyuşturucu madde

· 1 tabanca

· 37 adet fişek

· 1 kurusıkı

· 2 kesici alet ele geçirilmiştir.

Ayrıca

· 17 farklı Hırsızlık suçundan aranma kaydı ve kesinleşmiş 22 Yıl 10 Ay Hapis Cezası bulunan şahıs yakalanmıştır.

· Bir işyerinden; 20.000 ₺ değerinde cep telefonu aksesuarı çalınması olayı şüphelisi tespit edilerek yakalanmış, şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

· Durumundan şüphelenilen bir motosikletin yapılan sorgusunda Beydağı Polis Merkezi idaresinde çalıntı olarak arandığı anlaşılmış gereği yapılmıştır.

· Bir işyerinde kumar oynadığı tespit edilen 4 şahsa idari para cezası uygulanmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

· Bir işyerine pompalı tüfek ile 3 el ateş ederek kaçan şahıs yakalanmış ve tahkikat başlatılmıştır.

· Bir aracın güveni kötüye kullanmak suretiyle çalınması olayı ile ilgili bahse konu araç şüpheli ile birlikte yakalanarak tahkikata başlanılmıştır.

· Bir cep telefonunun güveni kötüye kullanmak suretiyle çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmada olayın şüphelisi yakalanarak tahkikata başlanılmıştır.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 17, ayrı, hırsızlıktan, aranıyordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });