Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 07:41
 
165 Parsel için acele kamulaştırma
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan acele kamulaştırma kararı..
GÜNDEM Haberi
165 Parsel için acele kamulaştırma

Haber: Yaşar KARAASLAN 

Battalgazi Orduzu (Bahçebaşı) ve Kale’de (Üçdeğirmen) 165 parsel, afet konutlarına ulaşımı sağlama amacıyla yol yapımı için acele kamulaştırma kararı alındı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan acele kamulaştırma kararı Cumhurbaşkanı imzası ile Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Önce binalar dikildi. Ulaşımı sağlayacak yollar için güzergahlarda bulunan bağ-bahçe- ve evlerinde bulunduğu Orduzu’da 162, Kale’de ise 3 parsel için acele kamulaştırma kararı alındı. Acele Kamulaştırmayı Malatya Büyükşehir Belediyesi yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’ de yayımlanan ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma yapılması istenen kararda;  

“Karar no:3110

Malatya İli Battalgazi ve Kale İlçeleri sınırları içerisinde inşa edilmekte olan afet konutlarına ulaşımı sağlayacak olan bağlantı yolunun yapımı amacıyla ekli listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kanunun 27 maddesi gereğince karar verilmiştir.” Duyurusu yer aldı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: 165 parsel, acele kamulaştırma, Resmi Gazete, Battalgazi, Kale
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });