Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 16:06
 
13 okulda tespitliler var öğrenci-öğretmen tehdit altında
Okullarda çok sayıda, pozitifli, şüpheli ve temaslıları görev başında. Eğitim- Sen..
EĞİTİM Haberi
13 okulda tespitliler var öğrenci-öğretmen tehdit altında

Haber: Yaşar KARAASLAN

Öğrenciler, öğretmenler ve görevlilerde risk altında.  Okullarda çok sayıda, pozitifli, şüpheli ve temaslılar görev başında. Eğitim- Sen Malatya Şubesine göre, eğitimin başladığı birçok okulda, korona virüs tespiti pozitif çıkan, temaslısı ve şüphelisi eğitim emekçileri (Öğretmen- görevli) okullarda hala görevde. Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından açıklanan ve korona virüs tespiti pozitif çıkan, temaslısı ve şüphelilerin çalıştığı 13 okulun dışında çok sayıda okul olduğunu belirten Eğitim-Sen Şube Başkanı Albayrak, “Okullarımızda korona virüs testi pozitif çıkan, şüphelisi-temaslısı çok sayıda eğitim emekçisi görev yapıyor. Bu durum hem eğitim emekçilerinin hem de öğrencilerin can güvenliği açısından ciddi tehlike oluşturuyor” dedi.

2021-2021 yılı eğitim-öğretim sezonunun başlaması nedeniyle bir basın toplantısı yapan Eğitim-Sen

Eğitim-öğretim sezonunun başlaması nedeniyle bir basın toplantısı yapan Başkan Albayrak, okulların korona virüs salgınına karşı ciddi önlemlerinin olmadığı, Bakanlıktan gelen ödeneklerin okullara eşit oranda dağıtılmadığını ve merkezde bulunan okulların yüzde 80’inin EBA destek programından yoksun olduğunu belirti. Başkan Albayrak bir gazetecinin “ Genel Merkezinizin internet sitesinde yayınlanan listede, Malatya’da şüpheli veya temaslıların görev yaptığı  13 okul yer alıyor. “ Bu konudaki değerlendirmeleriniz nelerdir?” sorusuna, Başkan Albayrak, “ Maalesef sayı her geçen gün artıyor. Korona virüs tespitli-temaslısı, şüphelisi birçok emekçi Genel Merkezimizin sitesinde yer alan okullarda aktif olarak çalışıyor. Şu anki durum ise o vahim. Bugün iti barı ile sayı açıklananın çok çok üstünde. Biz bu tespitleri, eğitim kurumlarında çalışan üyelerimizden aldığımız bilgiler doğrultusun da Genel Merkezimize gönderiyoruz” diye yanıtladı.     

Eğitim-Sen Genel Merkezinin 22 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Covid-19 vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı eğitim kurumlarının listesidir:

-Malatya Battalgazi Abdülkadir Eriş İlkokulu

-Malatya Battalgazi Atatürk Ortaokulu

-Malatya Battalgazi Cumhuriyet İlkokulu

-Malatya Battalgazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi

-Malatya Battalgazi Malatya Lisesi

-Malatya Battalgazi Rahmi Akıncı İlkokulu

-Malatya Pütürge Pazarcık Ortaokulu

-Malatya Yeşilyurt 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesi

-Malatya Yeşilyurt Beydağı Anadolu Lisesi

-Malatya Yeşilyurt Özalper İlkokulu

-Malatya Yeşilyurt Topsöğüt Akpınar İmam Hatip Ortaokulu

-Malatya Yeşilyurt Şehit Asteğmen Feyzullah Taşkınsoy Ortaokulu

-Malatya Yeşilyurt Yeşilyaka Ortaokulu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 13, okulda, tespitliler, var, öğrenci-öğretmen, tehdit, altında,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });